Gdy osiągamy w życiu minimum naszych oczekiwań, czyli mamy zapewnioną stabilną sytuację zawodową oraz finansową, a nasze własnościowe mieszkanie daje dam komfort i ciepło, których zawsze pragnęliśmy, zaczynamy wymagać od naszej codzienności zdecydowanie więcej. Zaczynają nami rządzić trendy dotyczące perfekcyjnego życia, takiego, które będzie idealne w każdym calu. Nasze mieszkania z ciepłych i przytulnych przybierają wygląd i barwy chłodnych brył, będących wizytówką nowoczesnego stylu, który wpisuje się w coraz większą ilość polskich mieszkań i domów. Jeśli już mamy kontrolę nad niemalże wszystkim, zaczynamy zagłębiać się jeszcze dalej. Zależy nam już nie tylko ściśle na naszym życiu, ale również ekologii i oszczędności energii. Tylko jak połączyć to wszystko w jedną całość? Odpowiedzią na to pytanie może być inteligentny dom. Dla jednych gadżeciarska ciekawostka, dla innych styl życia.

Fibaro Motion Sensor to bezprzewodowy czujnik ruchu, który działa na baterie i nie wymaga dodatkowego okablowania. Inżynierowie zamknęli w bardzo małej obudowie, bo poniżej 44mm, najnowszą technologię, którą jesteśmy w stanie ukryć w każdym zakątku swojego domu. Ponadto możemy zmieniać miejsce jego instalacji, a dzięki uniwersalnemu uchwytowi, zamontujemy go ściśle według swojego upodobania. Jedną z wielu zalet tego urządzenia jest możliwość łączenia go z innymi elementami inteligentnymi, co znacznie upraszcza utrzymanie porządku naszego dnia. Warto wspomnieć również o tym, że oprócz detekcji ruchu Fibaro Motion Sensor pozwala mierzyć temperaturę, natężenie światła oraz posiada wbudowany akcelometr. Po wykryciu ruchu kolorem informuje nas o aktualnej temperaturze w danym pomieszczeniu, a dzięki czujnikowi natężenia światła, może pomóc w oszczędności energii, gdyż sam automatycznie dobierze odpowiednie natężenie do aktualnej pory dnia. Została również stworzona specjalna seria, która jest dostępna dla firmy Apple HomeKit. Ten bezprzewodowy czujnik ruchu to nie tylko miniaturowy kawałek zaawansowanej technologii, to również szereg możliwości, w tym utrzymanie bezpieczeństwa w naszym domu.


Inteligentny dom nie ogranicza do autmatycznie opuszczających się rolet, oszczędnej regulacji natężenia światła czy pomiaru temperatur wokół. Jest to również czujnik ruchu w każdym pomieszczeniu naszego domu, dzięki któremu mamy wgląd do najmniejszego ruchu wykrytego w mieszkaniu, nawet będąc daleko od niego. Wyczuwany ruch automatycznie wysyła zawiadomienie na naszego smartfona. Oczywiście jeśli jest to dla nas zbyt uciążliwe, zawsze możemy z tej opcji zrezygnować w ustawieniach naszego telefonu, ale zwłaszcza podczas naszej nieobecności, warto wiedzieć, że nasz dom jest zawsze bezpieczny.

Produkt Fibaro Motion Sensor do kupienia na https://trik.pl/fibaro-motion-sensor-czujnik-ruchu-i-temperatury-z-wave-fgms-001.