Zegarki to praktyczne gadżety, znane i stosowane od dawna. Pierwotnie zostały zaprojektowane z myślą o eleganckich mężczyznach, dla których posiadanie zegarka świadczyło o pozycji społecznej oraz finansowej – osoby mniej zamożne nie mogły pozwolić sobie na posiadanie zegarka, przede wszystkim ze względów ekonomicznych.
Z czasem na rynku pojawiły się także modele damskie, efektowne i niebanalne, współgrające z damską stylizacją, charakterem i osobowością.

Zegarek damki we współczesnym świecie

Pozornie może się wydawać, że pojawienie się telefonów komórkowych z funkcją wyświetlania godziny jest równoznaczne z tym, że klasyczne zegarki odejdą do lamusa. Wynika to przede wszystkim z faktu, że pierwotnie czasomierze służyły przede wszystkim do odmierzania czasu, a skoro funkcję tę przejęły telefony komórkowe czy smarfony, posiadanie zegarka wydaje się zbyteczne.
Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna – zegarki damskie nie tylko cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, ale przede wszystkim są uważane za niebanalny i jednocześnie praktyczny element biżuterii. Co ważniejsze, w przeciwieństwie do telefonów komórkowych, nie rozładowują się i działają bez zarzutów przez długi czas.
Na rynku znaleźć można modele różniące się stroną wizualną, jak również stricte funkcjonalną, są zegarki mechaniczne, kwarcowe i automatyczne. Różnorodność modeli, wzorów i kolorów sprawia, że każda kobieta bez problemu znajdzie propozycję, która nie tylko spełni jej oczekiwania estetyczne, ale przede wszystkim będzie współgrać z określoną stylizacją i sytuację.
Warto podkreślić, że wiele kobiet posiada w swojej szufladzie co najmniej kilka modeli, dostosowanych do różnych okazji.

Zegarek jako dopełnienie biżuterii

Biżuteria to nieodłączny element kobiecej stylizacji, podkreślający indywidualne piękno i niepowtarzalność stylizacji – bez względu na to, czy jest to strój codzienny, czy też okazjonalny lub wieczorowy.
W ostatnim czasie coraz więcej kobiet traktuje zegarki jako element efektownej i jednocześnie praktycznej biżuterii. Jak nietrudno zauważyć, wybór konkretnego modelu powinien być dostosowany do konkretnej okazji i sytuacji – w rzeczy samej trudno zakładać elegancki zegarek na bransolecie, wykonany ze złota lub srebra na trening na siłowni czy też poranny jogging, będzie to jednocześnie niewygodne i mało profesjonalne. Jeśli jednak ten sam zegarek pojawi się podczas wieczornej uroczystości czy ważnej kolacji, będzie to działanie jak najbardziej właściwe, a sam zegarek podkreśli osobowość kobiety, efektownie dopełniając stylizację.
Należy jednak pamiętać, że zegarek traktowany jako element biżuterii, powinien być odpowiednio wyeksponowany i zaprezentowany, dlatego też należy zadbać o to, aby poza zegarkiem ilość biżuterii była ograniczona, a jej charakter i styl współgrał z charakterem przedmiotowego zegarka.
Funkcję eleganckiej i efektownej biżuterii pełni przede wszystkim zegarek na bransolecie – zarówno wykonany z naturalnych kruszców typu złoto lub srebro, jak i stali nierdzewnej.