Dynamiczny wzrost sieci internetowej spowodował, że w ostatnich latach zaczęły się pojawiać najnowsze zajęcia i zawody, do tej pory nie znane. W internecie zaczęły się pojawiać presell page, które bez problemów wszyscy mogą uruchomić i zainstalować. Lecz żeby zrobiona internetowa strona wyróżniała się spośród innych, to powinna posiadać dobrą treść.

Wielu ludzi zamiast pisać samemu publikacje na swoją stronę woli wykorzystać copywriting. Pracownik zatrudniony jako copywriter ma w obowiązkach redagować teksty na strony www, pisać felietony i umieszczać je na stronach, z którymi podjął współpracę. Lecz w ostatnich czasach seocopywriting to nie jedynie redagowanie tekstów na strony, to również redagowanie treści promocyjnych i reklamowych na stronach www. Internet bardzo zmienił formy promocji i reklamy, zaczęły się pojawiać nowości takie jak WEB PR. Teraz internet stanowi ogromne reklamowe medium, szczególnie dla młodego pokolenia, z tego też powodu coraz większa grupa przedsiębiorców zaczyna zwracać uwagę na to, w jaki sposób jest prezentowana w internecie. I przy tym są właśnie potrzebni porządni felietoniści, którzy potrafić będą pisać wartościowe artykuły na potrzeby internetowych serwisów.

Ludzi takich potrzeba będzie dużo, ponieważ sieć internetowa rozrasta się niezwykle szybko i codziennie uruchamiane są setki serwisów, potrzebujących wartościowej, ciekawej treści.