Generatory ozonu to bardzo przydatne urządzenia, które, tak ogólnie mówiąc, służą do oczyszczania powietrza, wody i żywności. Ich działanie jest dość szerokie i odnosi się do utleniających możliwości ozonu. To dzięki niemu możliwe staje się odpowiednie oczyszczanie wyżej wymienionych elementów.

 

Generatory ozonu, inaczej nazywane ozonatorami, przysłużą się w wielu rodzajach pomieszczeń, budynków i wnętrz. Można je wykorzystywać do ozonowania mieszkań, domów prywatnych, ale też powierzchni służbowych (np. pomieszczeń szpitalnych, biur), samochodów. Sprawdzają się dobrze także w przypadku ozonowania wody, żywności. Służą w branży medycznej np. do usuwania niektórych chorób. Mają zatem bardzo szerokie zastosowanie.

 

Jeśli chodzi o ich wykorzystanie w medycynie, to stosuje się je do usuwania tych zanieczyszczeń, które mogą mieć negatywny wpływ na ludzkie  zdrowie. Takimi mogą być zanieczyszczenia powietrza odpowiedzialne za pojawianie się alergii. Ozonatory bardzo przysłużą się tym, którzy cierpią na astmę, a więc mają kłopoty z oddychaniem w pewnych określonych warunkach (np. przy dużym zanieczyszczeniu powietrza). Oprócz astmatyków osobami, o które szczególnie zadbają generatory ozonu, są osoby starsze i dzieci.

 

Brudna, pełna bakterii woda także sprzyja rozwijaniu się chorób i alergii, dlatego ozonator to świetna metoda także na nią. Oczyszcza on wodę skutecznie, zabijając i usuwając bezpowrotnie pojawiające się w niej bakterie. Może zapobiec zatruciom, jeśli siedliska bakterii i grzybów są na tyle niebezpieczne, że szkodzą człowiekowi. Ponadto służy bezpośrednio do leczenia: stanów zapalnych skóry, oparzeń albo odleżyn.

 

We wnętrzach domów, mieszkań i innych pomieszczeń służy do usuwania nieprzyjemnych zapachów np. pozostawionych przez zwierzęta albo po pożarze. Generatory ozonu skutecznie rozprawiają się także z potem, stęchlizną, dymem papierosowym i zanieczyszczeniami powietrza.

 

Ozonatory mają zastosowanie również w motoryzacji do usuwania grzybów i pleśni z klimatyzacji samochodowych. Pozwala to na sprawniejsze działanie urządzeń oraz na operowanie czystym powietrzem. Skuteczne użycie dobrego generatora polega na usunięciu nieprzyjemnych zapachów, które czasami pojawiają się w przypadku zanieczyszczonej klimatyzacji. Oprócz tego elementu ozonatory oczyszczają także z pleśni, alergenów i brzydkich zapachów przestrzenie ładunkowe, chłodnie czy nawet autobusy.

 

Zastosowanie generatorów ozonu jest bardzo szerokie i coraz bardziej pożądane. To wszystko dzięki jego wyjątkowym właściwościom utleniającym i oczyszczającym.

Wiodącym producentem ozonatorów przemysłowych oraz generatorów ozonu stosowanych do ozonowania mieszkań, biur oraz samochodów jest polska firma KoronaOzon.